Доставка пластику на переробку – чи екологічно?

Кві 23, 2021 | Блог, Проекти | 0 коментарів

Помив, висушив, посортував й відвіз на сортувальню. Все просто, так? На жаль, в маленьких містах немає можливості переробляти сировину через відсутність сортувалень – через це всі відходи відправляють на сміттєзвалище, що негативно впливає на довкілля.

Що з цим робити?

Ми — Зелена Коробка, соціальна екологічна ініціатива. Наша діяльність спрямована на поширення культури сортування та популяризацію сортування відходів через продаж екологічних товарів, контейнерів для сортування, адресне вивезення вторсировини для переробки та діяльність відкритих громадських сортувалень у Львові.

Що ж робити, якщо ви не зі Львова, а у вашому місті немає станції прийому сировини?

  • Переконайтесь, що сортувальні дійсно немає поблизу за допомогою сайту Recycle Map чи в додатку “Сортуй”.
  •  Скористайтесь послугою RecycleExpress та надсилайте нам сировину Новою Поштою.

Чи екологічна доставка?

Очевидно, що пляшка, яка поїде на переробку нашкодить менше, ніж пляшка, яка потрапить до річки чи на сміттєзвалище

Ну що ж зараз дізнаємося порахувавши вуглецевий слід.

Почнемо з того, що вуглецевий слід — це міра парникових газів, що виділяються в процесі виробництва, використання та утилізації продуктів і послуг.

Візьмемо за приклад пластикову пляшку. Для виготовлення пляшки об’ємом 2 літри приблизний вуглецевий слід буде 138.5 грами вуглекислого газу. Припустимо, що ці пляшки будуть транспортувати у великих коробках фурою. В такому разі у найбільшій коробці 70/51/45 поміститься близько 700 пляшок — а це близько 168 кг СО2.

Тепер порахуємо, який же вуглецевий слід залишиться після транспортування. Стандартна фура має 82 м³, а наша коробка має 160 літрів тобто 0.16 від м³, отже виходить 512 коробок. Фура витрачає максимум 40 літрів палива на 100 км. Завдяки калькулятору ми підрахували, що 104.80 кг CO2 виділяється на кожні 100 км. Якщо порахувати та округлити виходить 1 кілограм вуглецевого сліду на 1 км, а на транспортування 1 пляшки піде близько 1.4 г. CO2.

Якщо наша посилка їде з Харкова, то при її транспортуванні виділиться близько 3.8 кг CO2. Якщо, наприклад зі Стрия, що поблизу Львова – 0.3 кг CO2 на транспортування нашої посилки.

Враховуючи те, що пластик розкладається близько 450 років – набагато краще його транспортувати до нас та переробити, ніж ці пляшки будуть валятися на околицях вашого міста чи на сміттєзвалищі.

Для виготовлення пляшки 1.5 л необхідно близько 240 грамів CO2. 100 пляшок – 24 кг CO2 за умови якщо їх виготовляють з нової сировини, а якщо їх буде виготовлено з вторсировини, то вуглецевий слід складатиме 8.160 кг. А це втричі менше! Отже, якщо пляшки будуть виготовляти з вторсировини –  це зекономить близько 66% енергії.

Вуглецевий слід від пластику (LDPE або PET) становить близько 6 кг CO2 на кг сировини. Допустимо наша коробка матиме вагу 20 кг. Якщо цей пластик не буде перероблений, то вуглецевий слід складатиме аж 120 кг. Якщо ж ми транспортуємо це до нас, то цей слід становитиме близько 0.2 кг на 1 км. Відштовхуючись від цього, наприклад, якщо посилка їде до нас з Бібрки (32.3 км), то CO2 становитиме 0.63 кг, що є значно екологічніше.

За статистикою американської Environmental Protection Agency середньостатистична сім’я може за рік зменшити свої викиди на 153 кілограми вуглецю, просто сортуючи пластикові відходи! І навпаки – одна тонна переробленого пластику це економія енергії, яка потрібна на цілий рік для утримання будинку, де живе сім’я з двох людей.

Пам’ятайте, що не використати – завжди краще, ніж переробити. Та всі ми люди, і якщо у вас немає змоги відмовитись від пластику зовсім – сортуйте, а наша послуга Recycle Express в цьому допоможе. Наше сміття – наша відповідальність.

Оформити замовлення можете за посиланням.