ЯК СОРТУВАТИ ПРАВИЛЬНО

З кожним днем кількість людей, які готові сортувати стає більшою. Для кожного новачка в сортуванні виникає одна і та сама проблема: як сортувати правильно? Питання дуже важливе, оскільки неправильне сортування знижує корисний ефект, а інколи і приводить в непридатність відсортовану сировину. Тут ми розкажемо більш детально, як правильно сортувати пересічному свідомому громадянину, не занурюючись в складні деталі і не доходячи до абсурдів. Лише прості поради та правила.

ЧИСТА

Для того, щоб переробка була можливою, відходи обов’язково повинні бути чистими. Тобто перед тим, як викинути пляшку з-під йогурту, сполощіть її водою. Якщо у вас немає можливості сполоскати упаковку від йогурту, або ж вам лінь це робити, то краще викиньте цю упаковку в загальний смітник. Так ваш йогурт принаймні не забруднить іншу сировину в контейнері.

ЗІМ'ЯТА

Відходи будь-якого типу та виду потрібно максимально ущільнювати, щоб вони займали менше місця. Менше місця = менші затрати на вивезення відходів.

Що можна переробити

Ящики картонні, картон, папір, паперова упаковка, газети, журнали, зошити, альбоми, листівки, поліграфія…

Що зробити : максимально стиснути, викинути в контейнер для паперу чи поставити збоку, якщо не вміщається в контейнер.

На сьогоднішній день неможливо переробити : чеки, серветки, одноразові паперові горнятка, пергамент, папір, який забруднений їжею, жиром чи рідиною, Tetra Pak (цю упаковку сортуємо як пластик. Сировина проходить вторинне сортування, при якому Tetra Pak буде відділено від пластику).

 

Що можна переробити

Пляшки з-під напоїв, води, пива, молочної продукції (але лише з відповідним маркуванням та без залишків їжі), тара від побутової хімії (найчастіше прозора), плівка з маркуванням HPDE, LDPE або 2 чи 4, одноразові пакети, пакети з супермаркетів, стрейч плівка, бульбашкова плівка для упаковки, інші пакети упаковки. Поліпропілен (маркування: PP або 5), багаторазові контейнери, одноразові відерця від морозива, іншого, одноразові прозорі горнятка, деякі флакони з побутової хімії та все інше з маркуванням PP. Полістирол (маркування PS або 6), одноразові контейнери та інші вироби з маркуванням PS. Tetra Pak, Ело-пак, ін. – соки, молочна продукція, інші напої (ці типи упаковки хоч і не відносяться до пластику, але сортувати ми їх рекомендуємо разом із пластиком. Вся сировина вторинно сортується, на цьому етапі ми відділимо пластик від TetraPak).

Що зробити: спорожнити, видалити залишки вмісту, максимально зменшити в об’ємі та викинути в контейнер для пластику.

ВАЖЛИВО!
Все, що ви викинули в контейнер для сортування, повинно бути максимально чистим та сухим, в іншому випадку сировина не може перероблятися, а також може зіпсувати іншу, вже відсортовану, сировину в контейнері.

 

Увага! Зверніть увагу на маркування, вказане на упаковці.

Пластик без маркування або з номерами 3 чи 7 на сьогоднішній день неможливо переробити! Але ми їх збираємо, оскільки постійно експериментуємо та досліджуємо нові технології переробки таких видів пластку!

Що можна переробити

Алюмінієві та консервні бляшанки, металеві кришки, інші металеві предмети будь-якого виду та типу.

Що зробити: очистити від залишків їжі чи напоїв, промити, бляшанки максимально стиснути, викинути у контейнер для металу, або у контейнер для скла, якщо у вас немає окремого для металу (сировина проходить вторинне сортування, при якому метал буде відділено від скла)

 

Що можна переробити

Пляшки з-під напоїв, ліків, косметики, скляні банки, інше

Що зробити: очистити від залишків напоїв чи їжі, злити воду

На сьогоднішній день неможливо переробити: термостійкий або кришталевий посуд, ударостійке скло.

 

Батарейки

Ми досить часто і широко використовуємо батарейки в побуті, але не задумуємося про те,  що стається з батарейкою після нашого використання. Більшість батарейок в Україні потрапляють на звалища. А далі одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі. У сольових батарейках міститься цинк, пасивне вугілля і двоокис марганцю, електроліт з хлориду амонію. Ці речовини потрапляють в землю і ґрунтові води, завдаючи тим самим невиправної шкоди всьому живому, включаючи людину. Вони потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо самі і даємо нашим дітям, випаровуються у повітря, яким ми дихаємо.

Зелена Коробка приймає батарейки і віддає на утилізацію. Ми рекомендуємо збирати батарейки в герметичні контейнери (якщо такі є) або ж кидати в будь-який з наших контейнерів (вся сировина проходить вторинне сортування, на цьому етапі ми відділимо батарейки від будь-якої іншої сировини і передамо на утилізацію)

Tetra Pak або інші багатошарові упаковки

Питання, яке задають нам напевно найчастіше, чи сортуємо ми Tetra Pak? Так, ми сортуємо Tetra Pak  і Вам рекомендуємо сортувати! 

Трішки про сам Tetra Pak.

Tatra Pak це одна з найбільш розповсюджених багатошарових упаковок, яка складається з картону, поліетилену та фольги. Широко використовується як упакування для молочних продуктів, соків та ін. Складність переробки спричинена багатошаровістю даної упаковки. Перед тим як відправити Tetra Pak на переробку потрібно відділити картон, поліетилен та алюміній. На сьогодні в Україні такі можливості є лише в одного переробного заводу на сході України. Саме тому ніхто не береться сортувати та збирати Tetra Pak.  Але з Зеленою коробкою Ви без проблем можете сортувати тетрапаки. Ми пропонуємо кидати таку упаковку в контейнер з пластиком, або ж в будь який інший контейнер (вся сировина проходить вторинне сортування, на цьому етапі ми відділимо Tetra Pak від будь-якої іншої сировини і передамо на переробку)